6 клас Фізична культура


Виконувати щотижня 

Загальнорозвиваючі вправи https://disted.edu.vn.ua/courses/learn/6320 

https://disted.edu.vn.ua/courses/learn/6321


Опрацювати

Інструкція з БЖД під час занять футболом https://osvita-docs.com/node/153

 































      1. Правила гри в баскетбол
       https://fbu.ua/wp-content/uploads/2015/05/Pravila_2014_Ready.pdf
        

Питання – тести з Модуля «БАСКЕТБОЛ»

6 клас
Підготував вчитель фізичної культури
Слюсарєва Анна Геннадіївна
1.Скільки основних гравців в одній команді ?
а) 4 гравці ;
б) 5 гравців ;
в) 8 гравців.
2.В якому році виник баскетбол ?
а)1891 році;
б)2000 році;
в)1995 році.
3.Розміри баскетбольного поля ?
а)довжина 18 м  ширина 9 м.;
б)довжина 120 м  ширина 60 м.;
в)довжина 28 м  ширина 15 м.
4.Хто може звернутися до судді з проханням про надання перерви ?
а)капітан ;
б)тренер або капітан ;
в)гравець .
5.Що таке аут ?
а)це коли мяч упав на поле противника ;
б)це мяч , який вийшов за межі поля ;
в)це мяч , який попав у щит .
6.Як починається матч ?
а)з середини поля , підкиданням мяча між двома гравцями ;
б)викидом мяча на поле.
7.Що таке персональний фол ?
а)це , якщо закинув мяч у кошик ;
б)це порушення правил гри ;
в)це коло неправильних дій гравця до супротивника.
8.Скільки очків отримує команда за кидок з шестиметрової дуги ?
а)1 очко ;
б)3 очки ;
в)2 очки.
9.Скільки часу можна утримувати мяч одна команда ?
а)не більше ніж 10 хв. ;
б) не більше ніж 3 хв. ;
в) не більше ніж 30 сек. .
10.За що призначається штрафний кидок ?
а)за поштовх , за утримання , удари противника ;
б)за пронос мяча ;
в) за подвійне ведення .
11.З якої смуги виконується трьох очковий кидок ?
а)з смуги штрафного кидка ;
б)з смуги трьох очкової зони ;                      
в)з центральної смуги .
12. Коли були опубліковані перші офіційні правила гри ?
а)  у 1894 році;
б) у 1891 році ;
в) 1897 році .
2. Орієнтовні комплекси ранкової гімнастики
Кокомплекс 1.
1.  Починаємо з голови і шиї: голову нахилити вправо, вліво, вперед, назад. Похитати по колу за годинниковою стрілкою і проти неї, розслабивши м’язи шиї і спини. На виконання вправи відводиться 1-2 хвилини.
2.   Плавно переходимо до плечей: підняти плечі вгору, опустити вниз (спочатку по одному плечу, далі обидва). Можна виконувати вправу «плавання» — робити махи руками так, як ніби ви пливете (це розімне плечі і руки, випрямить поставу). Плечі при цьому слід тягнути вправо, вліво.
3.   Далі руки: ліву руку підняти вгору, права залишається внизу і навпаки. Виконувати махи вперед-назад руками, потягнутися вправо за правою рукою, вліво – за лівою. Всі вправи виконуються в повільному темпі, немов смакуючи кожен рух.
4.  Спина і живіт: підійдуть нахили вперед — назад, вправо – вліво, кругові рухи за і проти годинникової стрілки. Зімкнути руки в замок над головою і виконувати нахили всім тілом до правого і лівого боку по черзі.
5.  Виконати 10 стрибків (можна 5 на одній нозі, 5 – на другий, можна всі десять на двох ногах).
6.  Виконати 10 присідань (ноги разом, спинка пряма – потрібно стежити за цим).
7.  Виконати 3-5 віджимань (для дівчаток не обов’язково, але бажано; хлопчики повинні рости сильними і витривалими чоловіками, тому цю вправу їм сподобається).
8.   Виконати вправа «Місток» – лягти на підлогу, руки поставити долонями вниз за плечі, пальці дивляться в протилежний бік тіла, випрямляти руки і ніжки, прогинаючи спину вгору і тим самим утворюючи дугу (відмінна вправа для розтяжки м’язом спини і ніг і рук).
9.    Розтяжка (присісти на праву ногу, ліва пряма і витягнута в сторону, тягнемося до неї, повторити те ж саме на ліву ніжку).
10.      Розминка зап’ясть і щиколоток круговими рухами (ніжка на шкарпеточки, обертати по колу; кистями рук робимо такі ж кругові рухи).
Комплекс 2.
1.       Вправи виду “потягування”. Необхідні для поглиблення дихання, збільшення рухливості грудної клітки, гнучкості хребта, зміцнення плечового поясу, зміцнення постави. Приклад: Вихідне положення: ноги на ширині плечей. Руки вгору, прогинаємось в хребті назад разом з закиданням рук. Потім тягнемось до підлоги, щоб доторкнутись до пальців ніг. Наостанок присідаємо тримаючи руки горизонтально.
2.       Вправи для зміцнення плечового поясу. Вихідне положення: руки зігнуті в ліктях на рівні плечей, ноги на ширині плечей. Виконуємо горизонтальні – розривні рухи руками назад, щоб лопатки торкались одна одної. Оберти руками з максимальною амплітудою назад і вперед. Ривкові рухи руками вгору і вниз.
3.        Вправи для зміцнення тазостегнового суглобу. Вихідне положення: ноги на ширині плечей, руки на поясі. Кругові рухи тулубом за годинниковою стрілкою і проти з найбільш можливим кутом нахилу тулуба . Вихідне положення: ноги на ширині плечей, руки на поясі. Рухи тулубом вперед, назад, вліво, вправо. Нахили тулуба вліво і вправо разом з закиданням рук.
4.       Вправи для зміцнення колінного суглобу. Руки на колінах. Кругові рухи колінами по годинниковій стрілці. Оберти всередину та назовні. Стрибкові випади вперед і назад з рухом ноги. Спочатку лівої потім правої.
5.        Вправи для зміцнення гомілковостопного суглобу.
Ногу вперед на носочок, виконуємо оберти вліво й вправо.

Комплекс 3.
1.       "Літак". В.П. – 1 - розвести руки в сторони - вгору, підняти ліву ногу, високо піднімаючи коліно; 2 - повернутися у в. п.; 3-4 - те ж, піднімаючи праву ногу.
2.       "Натягни лук". В.П. – 1 - вгору - назад, максимально прогнутися; 2 - В. П.;
3.       "Вітряний млин". В.П. – ноги на ширині плечей, права рука вгорі, ліва внизу. Поперемінні кругові обертання рук вперед і назад.
4.       "Пружина". В.П. – 1-2-3 - повільно сісти; 4 - швидко повернутися у В.П.
5.       "Циркова конячка". В.П. – руки зігнуті в ліктях, долоні вниз. Біг на місці з високим підніманням колін, що торкаються долонь рук
6.       "Підстрибни вище" – підскоки на місці випрямляючись.
7.       Ходьба на місці.

Комплекс 4.
1.       В.П. – 1-4 - ходьба на місці на носках, руки вгору - вдих, 5-8 - руки вниз, звичайна ходьба на місці - видих. До 40 кроків в спокійному темпі.
2.       В.П. – 1 - руки вгору долонями вперед, ліву ногу назад на носок, прогнутися в спині - вдих, 2 - руки вниз, приставити ногу - видих, 3-4 - те ж з правої ноги. Повторити 6-8 разів
3.       В.П. – стійка ноги нарізно. 1-2 - стискуючи пальці в кулаки, дугами через сторони з силою зігнути руки над плечима - вдих, 3-4 - В.П. - видих. 6-8 разів в повільному темпі.
4.       В.П. – стійка ноги нарізно. 1 - поворот тулуба вліво, оплеск в долоні над головою - вдих, 2 - В.П. - видих, 3-4 - те ж. Виконувати 6-8 разів в кожну сторону.
5.       В.П. – руки на поясі. 1 - ліву ногу убік на, 2-3 - нахили тулуба вліво, 4 - В.П., 5-8 - те ж з правої ноги. 4-6 разів в кожну сторону. Дихання повільне.
6.       В.П. – стійка ноги нарізно, руки зігнуті до грудей, кисті стислі в кулаки. 1 - повертаючи тулуб вліво, швидко розігнути праву руку вперед (завдати удару), 2 - В.П., 3-4 - те ж іншою рукою. 8-10 разів обома руками в середньому темпі. Завдавати удару в одному напрямку. Дихання повільне.
7.       В.П. – стійка ноги нарізно, руки назад в замок. 1-2 - нахил вперед, руки якомога більше вгору - видих, 3-4 - В.П. - вдих. 6-8 разів в середньому темпі.
8.       В.П. – 1 - стрибок на обох ногах, руки в сторони, 2 - те ж руки вниз. До 20-30 стрибків, потім перейти на ходьбу на місці, поступово уповільнюючи темп (15-20 с).
Після виконання вправ ранкової гімнастики потрібно відновити дихання. Для цього на видосі піднімаємо руки вгору, а на видосі – опускаємо вниз.
Кожну вправу необхідно робити від 5 до 10 разів. Кількість залежить від бажання людини.
Щоденна ранкова гімнастика – це гарантія гарного самопочуття та вдалого настрою.

Немає коментарів:

Дописати коментар

«Бонусна» система оцінювання

Затверджена на педраді від 30.08.2020р.   «Бонусна» система оцінювання на 2020-2021 навчальний рік КУ ЗОШ 20 м. Суми Мета ·  ...